NAPSALI O NÁS

V ROCE 2016

Kreativní techniky při nanášení fasádních omítek

Navrhování fasád je nesporně jednou z nejkreativnějších fází při projektování staveb. Domovní fasády by měly promlouvat ke kolemjdoucím, líbit se a ladit se svým okolím. Současná architektura disponuje širokou škálou technologických možností, díky kterým se architektům daří vnuknout stavbám originální a netradiční vzhled. Svůj podíl na tom mají i výrobky a fasádní technologie společnosti LB Cemix.
Číst celý článek na imaterialy.dumabyt.cz.

Krok za krokem: Imitace obkladu z cihel pomocí kreativních omítek Cemix

Líbí se vám přiznané cihly v interiéru a na fasádách domu? Jděte na to s důvtipem! Pomocí speciální šablony a kreativních omítek od značky Cemix dosáhnete skvělé imitace obkladu z cihelných pásků! Jde o řešení úsporné, flexibilní, přitom velmi efektní.
Číst celý článek na stavebnictvi3000.cz.

Provětrejte fasádu!

Výrobce LB Cemix uvádí na trh novou generaci fasádního zateplení, které si vedle skvělých tepelněizolačních schopností ponechává v unikátní míře prodyšnost. Zateplovací systém Cemix THERM DIFU je až 20x prodyšnější než běžný zateplovací systém s izolantem z polystyrenu.
Číst celý článek na nazeleno.cz.

Citlivá rekonstrukce fasád šoltéství v Heřmanovicích

Mezi Jeseníkem a Zlatými Horami se nachází obec Heřmanovice. Uprostřed obce, v blízkosti hlavní silnice, stojí patrová renesanční budova. Není příliš architektonicky výrazná, ale pro historii obce má velký význam. Jedná se o budovu šoltéství, sídlo zdejších dědičných šoltysů (rychtářů). Při její nedávné rekonstrukci se uplatnily materiály z Památkářského programu Cemix.
Číst celý článek na imaterialy.dumabyt.cz.

Vyčarujte si doma obklad z cihel

Líbí se vám přiznané cihly v interiéru a na fasádách domu? Jděte na to s důvtipem! Pomocí speciální šablony a kreativních omítek od značky Cemix dosáhnete skvělé imitace obkladu z cihelných pásků! Jde o řešení úsporné, flexibilní, přitom velmi efektní.
Číst celý článek na ceskykutil.cz.

Hliněné omítky v praxi aneb 6 kroků ke zdravé omítce

Hliněné omítky si získávají stále více příznivců a využívají je nejen stavebníci u nových staveb, ale také při rekonstrukcích. Mnoho stavebníků si myslí, že aplikace hliněných omítek je složitější než u klasických omítek. Je tomu právě naopak, práce s hliněnými omítkami je příjemná a jde od ruky.
Číst celý článek na nazeleno.cz.

Vyrovnání podlahy samonivelační stěrkou NIVELA EASY

Dokonale rovný podklad s tolerancí odchylek 1-2 mm je základním předpokladem při pokládce moderních podlahových krytin. Při vyšších nerovnostech odmítají pokladači i výrobci podlah poskytovat záruky. Před pokládkou volně položených podlah (plovoucí podlahy, koberce apod.) i lepených podlah (dlažby, korky, vinyly, marmolea aj.) se dnes zpravidla aplikují samonivelační stěrky. Rychle a jednoduše se jimi dá dosáhnout potřebné rovinnosti podkladní vrstvy.
Číst celý článek na stavbaweb.dumabyt.cz.

Vyzkoušejte válečkované pastovité omítky CEMROLL – zbavíte se trhlin na stěnách

Pastovité omítky CEMROLL jsou dodávány již namíchané v plastových kbelících a jsou tak připravené k okamžitému použití. Nanáší se v tenké vrstvě pomocí obyčejného malířského válečku. Díky snadné a rychlé aplikaci zvládne práci s nimi i svépomocný stavebník nebo domácí kutil.
Číst celý článek na imaterialy.dumabyt.cz.

Potřebujete zacelit trhliny na stěnách? Vyzkoušejte válečkované omítky CEMROLL.

Válečkované pastovité omítky CEMROLL jsou dodávány již namíchané v plastových kbelících a jsou tak připravené k okamžitému použití. Nanáší se v tenké vrstvě pomocí obyčejného malířského válečku. Díky snadné a rychlé aplikaci zvládne práci s nimi i svépomocný stavebník nebo domácí kutil.
Číst celý článek na dumabyt.cz.

Pohrajte si s fasádou!

Navrhování fasád je nesporně jednou z nejkreativnějších fází při projektování staveb. Domovní fasády by měly promlouvat ke kolemjdoucím, líbit se a ladit ke svému okolí. Současná architektura disponuje širokou škálou technologických možností, díky kterým se architektům daří stavbám vnuknout originální a netradiční vzhled. Svůj podíl na tom mají i výrobky a fasádní technologie od společnosti LB Cemix.
Číst celý článek na dumabyt.cz.