NOVINKY

V Dejvicích oblékl první činžovní dům dlouhovousou omítku

Novou pastovitou omítku Activcem můžete od letošního roku obdivovat na jednom z bytových domů v Dejvicích. Ačkoliv dům není plně památkově chráněný, ke konečnému řešení fasády dospěli projektanti ve spolupráci s památkáři. Ti původně požadovali použití břízolitu a dokonce se počítalo s odstraněním původních omítek a s nanášením nových vrstev na kompletně obnažené cihelné zdivo.

Skvěle však zafungovalo technické poradenství společnosti LB Cemix. Naši odborní poradci navrhli provést lokální opravy Cemix 012 Jádrovou omítkou strojní a následnou celoplošnou aplikaci Cemix 155 Vyrovnávací stěrky MULTI s vláknem. Navržené řešení zároveň umožnilo použít na špaletách a římsách fasádní lišty. Jako vnější povrchová vrstva se aplikovala vlákny plněná dlouhovousá omítka Cemix Activcem v zrnitosti 2,0 mm, do níž byla zamokra nastříkána jemná Cemix DECOR Slída v přírodním odstínu. Skvělý efekt, který pohledově konkuruje břízolitu! A pak už dali památkáři tomuto řešení zelenou.

Dům v Dejvicích ukázal, jaký smysl má spolupráce výrobců s památkáři a s realizačními firmami (v konkrétním případě SSG stavební s.r.o. Chomutov). Zvítězila technologická inovace, která je na první pohled atraktivní, přináší uživatelské výhody, ale investorovi také ušetřila náklady.

Přečtěte si více, jaké výhody přináší omítka Activcem!

Více se dozvíte zde.

Cemix vyvinul vysoce odolnou fasádní omítku ActivCem!

ActivCem chrání dům jako dokonalé brnění. Vichřice, větrem hnaný déšť, mráz, krupobití, ale i ostré sluneční světlo již nemají šanci. Nová omítka je plněná výztužnými skelnými vlákny, které významně propojují její mikrostrukturu uvnitř i na povrchu. Omítka tak bez potíží překonává nárazové mechanické namáhání a dlouhodobě lépe odolává běžným výkyvům teplot. Znečištění povrchu omítky zabraňuje zcela nová generace ochranných látek proti mechům a plísním, které jsou v omítce vázány v mikrokapslích s postupně aktivovaným účinkem. Omítka má dlouhodobou účinnost ochrany až o 50 % vyšší než je u běžných technologií.

Více se dozvíte zde.

Pochlubte se hotovými obklady a získejte odolný telefon CAT

Léto je v plném proudu a s ním i probíhající akce Lepíme společně, ve které rozdělujeme spoustu atraktivních odměn. Máte hned několik možností, jak některou z nich získat pro sebe.

Zde je náš další tip: zašlete nám svou realizaci koupelny, kuchyně či jiného obkladačského díla a zasoutěžte si o jeden ze tří praktických a vysoce odolných telefonů CAT. Ten je pro fachmana jako dělaný! Projekty můžete přihlašovat od 15. 7. do 20. 9. 2017.
Pravidla soutěže naleznete zde, zúčastnit se pak můžete na této stránce.

Akce Lepíme společně – získejte penetraci zdarma a ještě více odměn

Práce s Cemix programem pro lepení obkladů a dlažeb Vás bude bavit. A to i díky nové možnosti získat dárek z letní nabídky odměn v hodnotě za více než
1 000 000 Kč.

Získejte penetraci zdarma
Říká se, že na obkladech se pozná práce profesionála. I ty nejkrásnější obklady a dlažby ztrácí svůj půvab, když špatně drží, odpadávají nebo jsou dokonce křivě položené. A základem úspěchu je dokonale rovný, čistý a napenetrovaný podklad.
Správný fachman by neměl podceňovat význam penetrace a měl by se držet doporučených postupů a materiálů v systémových řešeních. Od společnosti LB Cemix přitom můžete získat penetraci zcela zdarma. Ke každým 6 pytlům lepidla, zakoupeným od 1.7. do 31. 8. 2017, získáváte 5 kg balení Cemix Penetrace hloubkové!
Akce je platná ve vybraných stavebninách.

Jaké jsou hlavní výhody Penetrace hloubkové?
- podporuje systémové řešení Cemix
- zlepšuje komfort práce a kvalitu díla
- vhodná pod všechny hydroizolační stěrky Cemix

Losování o atraktivní ceny
Za nákup lepidel od značky Cemix ale můžete získat ještě více. Každý měsíc se losuje o 10 cyklodresů, 10 powerbank a 5 sad nářadí. Jaké jsou podmínky? Do slosování o atraktivní ceny se může přihlásit každý fachman či kutil, který učiní jednorázový nákup akčních materiálů v hodnotě nad 10 000 Kč. Podrobná pravidla akce si můžete prohlédnout zde. Sledujte naše stránky i během léta! Od 15. července budete mít šanci získat i mobilní telefony značky CAT!

Zavádíme expresní míchání omítek a nátěrů!

Stavební sezóna je plném proudu a všichni fachmani teď závodí s časem. Vašemu rychlému tempu jsme se přizpůsobili novou službou expresního míchání vybraných druhů omítek a fasádních nátěrů!

Do služby expresních dodávek jsou zahrnuty vybrané druhy pastovitých omítek a nátěrů, objednávka však nesmí přesáhnout 450 kg. Expresně lze vyrábět pouze odstíny dle standardního vzorníku Duhově krásný nebo již dříve vyrecepturované zakázkové odstíny.

Novou službu budeme našim fachmanům poskytovat od května a bude podmíněná osobním odběrem objednaného zboží ve výrobním závodě v Loděnici.

A jakou rychlostí se k vám objednané zboží dostane? Všechny expresní objednávky přijaté a potvrzené do 13:00 budou tentýž den připravené v Loděnici k odběru zhruba po 3 hodinách. Pozor, objednávky si můžete vyzvednout maximálně do 16:00 hod! Objednávky potvrzené po 13:00 hodině budou k expedici připravené následující den kdykoliv od 8:00 hod.

Leták ke stažení zde.
Pravidla ke stažení zde.

Cemix ocenil nejlepší fachmanské realizace za rok 2016

Soutěž o nejlepší fachmanskou realizaci s názvem Jsem hrdý na svou práci  zná své vítěze. Druhý ročník veřejné ankety, kterou organizuje výrobce LB Cemix, provázel mimořádný zájem stran soutěžících i hlasujících. Celkem se do soutěže přihlásilo více než 80 staveb. Online hlasování probíhalo ve třech kategoriích: Rodinný dům, Bytový dům/Nebytový objekt a Rekonstrukce historického objektu.

V kategorii Rodinný dům zvítězil rodinný dům Branka u Tachova, který pochází z dílny realizační firmy Martina Zítka. Jako nejlepší bytový projekt ocenili hlasující Bytový dům Vodní v Opavě, jehož autorem je realizační firma Ing. ILLÍK-RAIL spol. s r. o. A konečně třetí vítěznou stavbou v kategorii Rekonstrukce historického objektu se stala Kaple sv. Michala v Potočné, která je dílem I. Kamenické stavební a obchodní firmy s.r.o. z Kamenice nad Lipou. Hodnotné ceny si ze soutěže odnesli i autoři staveb, které se umístily na druhé a třetí příčce. Prohlédnout si je můžete na stránkách Fachman klubu.

Cemix v letošním roce udělil i pět zvláštních ocenění. Speciálních cen se dočkaly stavby, které svým precizním řemeslným zpracováním, použitými stavebními technologiemi či výjimečným architektonickým řešením neušly pozornému oku managementu společnosti.

Vyhlášení výsledků a předání cen proběhlo i v letošním roce na zámku Valeč. Nově zrekonstruovaný zámek se mimochodem řadí mezi povedené referenční stavby, které vznikaly za přispění technologií od značky Cemix.
Vítězům ankety patří gratulace a všem hlasujícím a soutěžícím poděkování za bohatou účast. Pro Cemix jde o další signál, že se jeho výrobky těší u odborné veřejnosti velké oblibě.

Přehled oceněných a všech přihlášených staveb naleznete zde.

Návrh fasády ve třech krocích!

Společnost LB Cemix se dlouhodobě řadí mezi přední české dodavatele fasádních systémů, omítek a barev. Aktuálně to potvrzuje i novou jedinečnou online aplikací Cemix COLOR PLAN, která zákazníkům umožňuje navrhovat barevné řešení fasády domu. Každý si tak může vyzkoušet roli architekta a vytvořit exteriér domu, o jakém snil.

Aplikace je určená pro uživatele z řad profesionálů i naprostým laikům. Ať už se opravdu chystáte stavět nebo rekonstruovat, nebo máte jen chuť trochu si zaexperimentovat a obléci svůj dům do nového kabátu. Fantazii se meze nekladou a na své si přijde opravdu každý. K dispozici je pestrá paleta barevných odstínů ze vzorníku Cemix duhově krásný.

K vytvoření vizualizace fasády je zapotřebí vyfotografovat stavbu a fotografii jednoduše nahrát do aplikace. S hotovým dílem se pak mohou uživatelé pochlubit přátelům na sociálních sítích, vytisknout ho či uložit na dobu až 3 měsíce. Prostým kliknutím se dá design nové fasády odeslat jako poptávka na obchodně-technické poradce značky Cemix. Ti následně se zájemci proberou technické detaily vybraného řešení, popřípadě jeho kalkulaci.

Odborné veřejnosti nabízí Cemix využívat nový software zcela zdarma a neomezeně. Obchodně-techničtí poradci Cemix poskytnou profesionálním uživatelům přístupová práva k administraci vlastní databáze projektů. Odborníci z řad projektantů, architektů či stavebních firem tak mohou následně vytvářet, spravovat i editovat návrhy svých klientů.

Aplikace Cemix COLOR PLAN je dostupná na webových stránkách www.navrh-fasady.cz.

Fachmanská škola letos startuje již pošesté

Získejte odborné znalosti, tipy z praxe či informace o novinkách – přihlaste se na další ročník bezplatných vzdělávacích seminářů Fachmanská škola, kterou společnost LB Cemix pořádá pro odbornou veřejnost. Semináře se budou konat v únoru a březnu po celé České republice. Přesné termíny, místa konání i jednotlivá témata jsou neustále aktualizována na webových stránkách Fachmanklubu. Na stránkách naleznete i kontakty na garanty školení v jednotlivých regionech. 
Výběr témat je široký. Pozornosti školitelů ani letos neujdou vlajkové produkty a systémová řešení Cemix: lepidla a podlahové stěrky, zateplovací i sanační systémy, nebo například hliněné omítky. Účastníci seminářů ale budou mít příležitost seznámit se i s posledními novinkami od společnosti LB Cemix, jako jsou kreativní omítky vč. nových možností jejich úprav a nová systémová řešení pro balkony. Zúčastnění obdrží osvědčení o proškolení, které opravňuje k provádění stavebních prací a systémů Cemix, a také zajímavý dárek.
Přihlaste se na semináře online, těšíme se na vaši účast!

Nenechte si utéct cyklus přednášek Rekonstrukce a sanace v praxi 2017

Zveme vás na 5. ročník přednáškového cyklu Rekonstrukce a sanace v praxi 2017, který bude opět probíhat v devíti krajských městech České republiky od 11.1. 2017 do 8.2.2017. Letošní ročník je věnován problematice správného posouzení stavu jednotlivých částí budov a navržení vhodného rozsahu a způsobu provádění jejich rekonstrukce a sanace. Také v letošním roce bude cyklus přednášek obohacen o příspěvek Ing. Martina Bureše ze společnosti LB Cemix. Náš expert si jako téma zvolil Použití podlahových potěrů a samonivelačních stěrek v různých typech objektů. Přednáškový cyklus je přihlášen do programu celoživotního vzdělávání ČKAIT a České komory architektů. Účast na seminářích je zdarma, je ale nutné zaregistrovat se na stránkách www.rasvp.cz. Každoročně je o přednášky velký zájem a kapacity jsou omezené, přihlaste se včas!

Více informací naleznete na www.rasvp.cz.

I v zimě se lze připravovat na zateplování

Právě v chladných podzimních a zimních měsících je ta správná doba na odhalení tepelných ztrát objektu. Díky termosnímkování lze zajistit účinnou pomoc při přípravě zateplení a při výběru jeho nejvhodnějšího typu. S tím souvisí i návrh nejlepšího typu zateplení a návrh nejvhodnější tloušťky izolantu, a to na základě výpočtu součinitele prostupu tepla, výpočtu ročního množství zkondenzované vodní páry a dalších parametrů.  Podle údajů o poloze objektu a skladbě jeho obvodové stěny vám specialisté společnosti LB Cemix provedou základní tepelnětechnické posouzení a navrhnou ideální typ izolantu pro daný objekt.

V případě zájmu o naše služby a termosnímkování nás kontaktujte na www.spickovezatepleni.cz nebo se obraťte přímo na naše specialisty na zateplovací systémy na www.cemix.cz

Pepa Dostál poměřil síly s fachmany na neformálním setkání

V polovině října uspořádala společnost LB Cemix neformální, fanouškovské setkání svých zaměstnanců a zákazníků s dvojnásobným medailistou z Ria Josefem Dostálem. Dvoumetrový kajakář, který závodí v barvách Cemixu, se podíval do distribučního skladu omítkových směsí v Českých Budějovicích. Pepa zde neváhal obléci montérky, aby si vyzkoušel pigmentování omítky a zasoutěžil si v jejím natahování. Setkání probíhalo v uvolněné atmosféře a účastnila se ho i Jihočeská televize.
Z Budějovic zamířili účastníci akce do Třeboně. V knížecím pivovaru Regent proběhla s úspěšným olympionikem beseda, následovala autogramiáda a focení. Večer vyvrcholil noční komentovanou prohlídkou pivovaru a školou čepování piva.
Pepa Dostál na říjnovém setkání s Cemixem oslavil své úspěchy, podělil se o nové zážitky a účastníky přesvědčil, že je nejen skvělý fachman, ale hlavně také sympaťák.

Prohlédněte si záznam akce.

Titul Realizace roku 2016 získala historická fasáda obnovená s pomocí materiálů Cemix

Časopis Spektra v letošním roce uděloval již pošestnácté prestižní Ocenění roku. V kategorii Realizace roku 2016 zvítězila Obnova fasády Městského úřadu v Moravské Třebové. Stavbu do soutěže přihlásil výrobce LB Cemix, s.r.o., neboť rozsáhlá a zdařilá rekonstrukce probíhala s pomocí jeho materiálů a sanačních systémů. Získané ocenění je důkazem, že výrobky od značky Cemix se již řadu let těší oblibě u profesionálních fachmanů a zároveň se drží na špici trhu stavebních hmot. Za realizací vítězné stavby stojí firma JS Moravská Třebová s.r.o.
Akce byla zahájena v dubnu a fasáda objektu byla dokončena v září letošního roku. Fasáda budovy byla rekonstruována s pomocí probarvených pastovitých omítek Cemix CEMROLL silikát a pro provádění vnějších štukových omítek byl zvolen špičkový výrobek Cemix Flexi štuk. Rekonstrukce fasády se neobešla ani bez dalších materiálů z dílny výrobce Cemix, jako jsou Cemix Sádrová omítka ruční, Cemix Silikátový fasádní nátěr či Cemix Lepicí a stěrkovací hmota BASIC.
Budova Městského úřadu pochází z počátku 19. století a původně sloužila jako piaristické gymnázium. V letech 2001–2003 prodělala zanedbaná stavba rozsáhlou obnovu s ohledem na její historický a památkový charakter a stala se sídlem Městského úřadu. Již tehdy se při rekonstrukci uplatnili materiály Cemix - speciální odvlhčovací systém SUPERSAN.

Recyklací Cemix ušetřil CO2 srovnatelné s roční emisí z provozu 541 osobních automobilů

Ekologie a ochrana životního prostředí je nedílnou součástí filozofie společnosti Cemix. Výrobce na trh uvádí ekologické výrobky, dbá o ekologickou výrobu a transport. Výrobní proces a uvádění nových výrobků na trh jsou spojeny i s produkcí obalového materiálu a jedním z důležitých ekologických opatření společnosti LB Cemix je proto efektivní sběr a recyklace obalového materiálu prostřednictvím autorizované společnosti EKO-KOM.

Zapojením společnosti LB Cemix do systému EKO-KOM se v minulém roce podařilo zpětně odebrat a zrecyklovat 633 tun obalových odpadů. Cemix tak umožnil třídění odpadů více než 17 200 obyvatelům. Recyklací v rámci EKO-KOM snížil Cemix produkci skleníkových plynů o 1150 tun CO2. Jen tak pro představu, jde o podobné množství oxidu uhličitého, jaké dokáže za rok vyprodukovat až 541 osobních automobilů. Uspořená energie odpovídá stejnému množství, jaké se spotřebuje na veřejné osvětlení v Praze za 50 dní.

Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM provozuje celorepublikový systém pro třídění, recyklaci a využití obalového odpadu od roku 1999. Za uplynulých 15 let obyvatelé přes ni vytřídili přes osm miliónů tun odpadů.

Na FOR ARCH za studenty i Josefem Dostálem

Ve dnech 20. až 24. 9. 2016 se v Praze bude konat mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH. V rámci doprovodného programu veletrhu proběhne Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO, která letos vstoupila do jubilejního 20. ročníku. Společnost LB Cemix si kulaté výročí soutěže nemohla nechat ujít a jako hlavní partner projektu se podílela na přípravách programu finálového klání.

A jaké si tentokrát Cemix přichystal úkoly pro mladé řemeslníky? Ve středu 21. 9. od 10 hodin budou nanášet pastovité omítky Cemix Cemroll, vyzkouší si barevné provedení zatíraných a rýhovaných omítek a návštěvníkům předvedou vylévání podlahy stěrkou NIVELA EASY. Zcela novou a pro studenty atraktivní disciplínou bude kreativní ztvárnění omítek pomocí aktuální novinky v sortimentu značky Cemix – produktové řady s názvem MAGIC DECOR. Úkolem studentů bude vytvořit přes šablonu DECOR imitaci cihelného a kamenného obkladu. Ruční nanášení sádrové omítky na fragment cihlové stěny pak bude k vidění 22. 9. na konci dopoledního bloku.

V pátek 23. 9. vše slavnostně završí autogramiáda s dvojnásobným medailistou z Ria Josefem Dostálem, který závodí s lodí v barvách značky Cemix a je tváří Fachmanklubu. Nenechte si ujít tuto akci, která startuje v pátek v 15:30 hod. v hale č. 6!


Podrobný program zde.

Volná vstupenka ke stažení zde.

Výprodej

Cemix připravil pro Fachmany unikátní výprodej materiálů. Akce je určena výhradně pro realizační firmy. Za atraktivní ceny mohou Fachmani získat různé fasádní materiály. Odebrat je mohou v libovolném množství – v nabídce jsou jak jednotlivé kýble i množství na celý rodinný dům. Materiály od 5 Kč bez DPH/ za 1 kg poslouží i na garáž, na zahradní domek nebo na menší průmyslové objekty. Kombinujte barevné odstíny, tvořte za výhodné ceny! Členové Fachmanklubu mohou zboží objednat po přihlášení do svého účtu. Pokud zájemce není členem Fachmanklubu může využít možnost registrace nebo kontaktovat obchodního zástupce pro daný region.

Přehled výprodejového zboží v nabídce ZDE.

Dárkobraní je zpět.

Vyzkoušejte si špičkový produkt, letošní novinku, Lepicí a stěrkovací hmotu PROFI a získejte zajímavý bonus.

Více zde.

Fachman Josef Dostál má olympijské stříbro!

Podpora našeho favorita přinesla na olympiádě svoje ovoce. Dvoumetrový kajakář to nandal celé světové špičce a dojel si v olympijském Riu na kilometrové trati pro stříbrnou medaili. Z nevýhodné osmé startovní pozice se dokázal postupně propracovat z pátého místa až na čelo, kde jej v poslední chvíli před cílem trhl španělský soupeř. My v Cemixu doufáme, že to není poslední slovo našeho fachmana na kajaku. Čeká jej ještě závod na čtyřkajaku, ve kterém získal na minulé olympiádě bronz. Takže držíme palce!

Novela požární normy ČSN 73 0810

Upozorňujeme, že od 1. 8. 2016 se stává závazně platnou novela požární normy ČSN 73 0810, která zásadně ovlivňuje navrhování zateplovacích systémů ETICS. Zateplovací systémy Cemixtherm již nyní požadavky normy splňují. Mění se však také pravidla pro použití pěnového polystyrenu a minerální vlny. Z celé řady nových požadavků na návrh ETICS uvádíme jako příklady tyto dva: Zateplení všech budov s požární výškou nad 22,5 m bude nově možné provádět pouze z minerální vlny. Budovy s požární výškou 12 m - 22,5 m budou muset mít v ETICS provedeny nad všemi stavebními otvory (okna, dveře, …) průběžné pásy z minerální vlny výšky 900 mm (pásy je možné nahradit pouze řešením ověřeným speciální požární zkouškou, jež zajišťuje výrobce ETICS – nahrazení pásů z minerální vlny v zateplovacích systémech Cemixtherm tedy řešte přímo s našimi obchodně-technickými poradci).

Cemix přispěl na další „sociální automobil“

Zajímavých charitativních projektů by se u nás našla celá řada. Některé se nás dotýkají více, jiné méně. Společnost Cemix zaujala myšlenka charitativního projektu Sociální automobil. Projekt, který vyniká svým regionálním dosahem a jednoduchým konceptem založeným na spoluúčasti firem, pochází z dílny agentury Kompakt.

Oslovené firmy mají možnost zakoupit reklamní plochu na sociálním vozidle. Získají tak nejen zviditelnění v daném regionu po dobu 6-ti let, ale především pomohou zlepšit stav vozového parku ve vybraných sociálních ústavech a zařízeních. Díky projektu se od roku 1997 podařilo získat stovky „sociálních automobilů“. Automobily nejčastěji slouží jako terénní vozy pro sociální služby a pomáhají pečovat o mentálně, tělesně či jinak hendikepovené lidi v regionu. Jména sponzorů a partnerů jsou uvedená na karoserii vozidel.

Účastí Cemixu na projektu Sociální automobil se naposledy podařilo získat vůz Dacia Dokker pro farní charitu Beroun. Slavnostní předání vozu proběhlo v červnu. Pro značku Cemix představuje podobná veřejně prospěšná činnost důležitou součást firemní identity.

Nové pracovní postupy na www.cemix.cz

Společnost LB Cemix v letošním roce připravila řadu nových pracovních postupů, se kterými máte možnost se seznámit na stránkách www.cemix.cz v sekci „Ke stažení“. Z oblasti řešení balkonových konstrukcí byl přidán pracovní postup pro Cemix Balkonový systém MAX, který řeší realizaci balkonu za použití dlažby s tzv. přelivovým nosem pro odvod srážkové vody. Dále zde najdete také pracovní postup pro Balkonový systém KLASIK. I zde se jedná o systémové řešení zakončené keramickou dlažbou, v tomto případě ovšem s odvodem vody zajištěným pomocí okapových plechů. V obou postupech jsou popsány kroky od případné sanace původní konstrukce přes provedení nového spádového klínu až po spárování.

Pro obkladače byl také aktualizován pracovní postup pro lepení a spárování obkladů a dlažby v koupelnách a bytových jádrech. Podlahářské firmy jistě ocení i tři nové pracovní postupy pro aplikaci cementových potěrů Cemix, samonivelačních anhydritových potěrů a samonivelačních stěrek.

Více informací zde.

MAGIC DECOR RAW - speciální omítka ke kreativnímu ztvárnění fasád

Jedná se o produktovou řadu omítek, která je určena pro kreativní ztvárnění fasád. Omítky MAGIC DECOR RAW vynikají skvělou stálostí barev, odolností proti znečištění, výbornou paropropustností a současně i vodoodpudivostí. K dispozici je široká škála barevných odstínů a tři různé zrnitosti.

Více informací zde.

Držíme palce olympionikovi Josefu Dostálovi

Josef Dostál je chlap jak hora. Má dva metry a 111 kilo. Také proto musí mít kajak vyrobený na míru. Ale za to mu to pádluje pěkně rychle. Je mistrem světa v rychlostní kanoistice a reprezentuje nás na olympiádě v Riu.

Značka Cemix se rozhodla sponzorovat jeho sportovní úsilí, protože za jeho mistrovstvím stojí spousta vůle, fortele a fachmanství a snahy být co nejlepší. Jeho úsilí je nám blízké a sympatické.

Jako syn volejbalistky a jazzové zpěvačky Evy Emingerové-Dostálové měl ke sportu blízko. Táta, sochař a kajakář Tomáš Bosambo, jej jako trenér kanoistů přivedl k vodě. Josef přiznává, že zpočátku ho kanoistika nějak zvlášť nechytla, nakonec u ní ale přeci jen zůstal. A vyplatilo se to. Jeho hvězda stoupá stále výš a on sbírá jednu medaili za druhou.

K jeho vášním patří kromě pádlování další zábava spojená s vodou - chytání pstruhů. Jeho největší úlovek měří 48 cm. Miluje jídlo, také proto je ho takový kus. Protože k jeho postavě patří také mohutný hlas, nevylučuje, že by mohl jít po skončení sportovní kariéry ve stopách maminky.

Čistě vápenná malta pro zdění a spárování historického zdiva

Novinkou v sortimentu společnosti Cemix pro rok 2016 je Vápenná památkářská malta zdicí a spárovací (Cemix 411). Produkt je určen pro zdění a spárování zdiva. Nový výrobek obohatil skupinu speciálních výrobků určených pro obnovu historických a památkově chráněných budov, která je mezi odborníky známa pod názvem Cemix Památkářský program.

Nová památkářská malta obsahuje vápno a pucolánové pojivo. Pucolán je hydraulickým pojivem a společně s vápnem maltu vytvrzuje a nahrazuje tak běžně používané moderní pojivo cement. Na stejné bázi jsou založeny i ostatní produkty z Památkářského programu. Malta je vhodná pro ruční a strojní zpracování ve vnějším i vnitřním prostředí. Zrnitost a barevný odstín je možné upravit na míru stavby a dle požadavku odběratele. Památkářská malta se dodává v pytlích a připravuje se jednoduše smícháním suché směsi s předepsaným množstvím vody. Spojovaný zdicí materiál musí být pevný, bez prachu, zbavený mastnoty a jiných nečistot a nesmí být zmrzlý. Podklad se řádně, dostatečnou dobu před spárováním, vlhčí tak, aby v době vlastní aplikace nebyl na povrchu spáry vodní film. U nově vyzdívaného zdiva lze zdění a spárování provádět v jedné pracovní operaci. Při opravách starého zdiva a dozdívání vypadnutých kusů zdiva se nejdříve provede samotné dozdění, malta se nechá vyzrát a teprve potom se provede spárování nového zdiva. Pokud opravujeme spáry ve starším celistvém zdivu, vyškrábeme nejdříve starou maltu ze spár do hloubky 2-3- cm. Spárovat lze zdivo o tloušťce spáry 5-35 mm. Malta nesmí být aplikována v zimním období ani v případě, jsou-li očekávány noční mrazíky. Po vyzrání malty je vhodné na zdivo se zvýšeným namáháním povětrnostními vlivy plošně nanést hydrofobizační nátěr, např. Cemix Cemsill S (CS).

Imitace obkladu z cihel pomocí kreativních omítek Cemix

Výrobce LB Cemix uvedl na trh novou řadu kreativních omítek MAGIC DECOR. Je určena pro vytváření kreativních, strukturovaných povrchů stěn a fasád. Pomocí speciální šablony lze na fasádě dosáhnout i imitace obkladu z cihelných pásků. Jde o řešení úsporné, flexibilní, přitom velmi efektní. Zde naleznete postup krok za krokem.

Více zde.

Systémová řešení rekonstrukcí balkonů a lodžií – inovace společnosti LB Cemix

Základním systémem pro vytvoření povrchové úpravy s keramickými nášlapnými plochami a odvodněním nášlapné plochy, pouze za pomocí keramických dlaždic a okapových tvarovek je systém Cemix MAX. Podstatnou výhodou systému Cemix MAX je eliminace nerovností a špatného zaúhlování samotné nosné konstrukce balkonového tělesa.

Systém doznal změn hlavně v řešení spárování poslední (krajní) řady keramických tvarovek, kde již spára není pouze vyplňována cementovou spárovací maltou, ale tato je nahrazena, jak v podélných tak příčných spárách trvale pružným těsnicím tmelem z kartuší, buď na bázi polyuretanů, nebo ještě lépe MS polymerů, které jsou méně náročné při přípravě podkladů pro vlastní aplikaci tmelu. Nejsou natolik závislé na zbytkové vlhkosti ve spárách, dokonale pružně spojují jednotlivé stavební prvky a bezproblémově uzrávají i při prudké změně počasí, kdy je například aplikovaný tmel zalit srážkovou vodou.

Více zde.

Víte, že se chystá…?

Nová požární norma mění požadavky na zateplování staveb Novela požární normy ČSN 73 0810, jejíž vydání se předpokládá ve druhém čtvrtletí 2016, změní pravidla pro použití zateplovacích systémů ETICS ve stavbách. Nová verze této normy zjednoduší klasifikaci budov a zvýší povinnost používání izolantu z minerální vlny.

Nových požadavků na provedení ETICS bude celá řada – například: zateplení všech budov s požární výškou nad 22,5 m bude možné pouze z minerální vlny, u budov s požární výškou 12 m - 22,5 m budou muset být provedeny pásy výšky 900 mm z minerální vlny mezi každým podlažím (pásy bude možné nahradit pouze zvláštním řešením stavebních detailů, které musí mít výrobce ETICS ověřeny speciální požární zkouškou)., atd.

Více zde.

MAGIC DECOR – nová řada kreativních fasádních omítek.

Sortiment značky Cemix se letos rozšířil o novou řadu kreativních omítek s názvem MAGIC DECOR. Tyto omítky umožňují vytvářet na fasádě efektní strukturované povrchy, včetně oblíbené imitace pohledového betonu či cihlového zdiva. Vzájemnou kombinací tenkovrstvých strukturálních omítek řady Cemix MAGIC DECOR nebo samostatným natažením omítek a jejich následným strukturováním za použití rozličných nástrojů či šablon DECOR lze vytvářet nejrůznější varianty kreativních povrchů fasád. Fasáda může vypadat jako obložená cihelnými pásky nebo kamenným obkladem nebo jako velmi oblíbená imitace jemného či hrubého betonu.

Pracovní postup k prostudování zde.

Pozvánka na veletrh Střechy a stavba v Ostravě

Chystáte se rekonstruovat nebo stavět a potřebujete nasát tu správnou atmosféru a znalosti? Nebo jste z oboru a chcete se seznámit s aktuálními novinkami a trendy? Pokud navíc k tomu fandíte řemeslu a studentským soutěžím, nenechte si ujít stavební veletrh Střechy a stavba, který bude koncem února hostit výstaviště Černá louka v Ostravě. V rámci doprovodného programu této veletržní události proběhne 2. postupové kolo 20. ročníku soutěžní přehlídky řemesel SUSO.

Společnost LB Cemix soutěž stavebních řemesel (SUSO) podporuje již sedmým rokem a je jejím Hlavním partnerem. Také v Ostravě se soutěžní družstva v oboru Zedník budou muset popasovat s nanášením strukturálních pastovitých omítek od značky Cemix. Přijďte mladé řemeslníky podpořit a využijte možnost navštívit významný odborný veletrh severomoravského regionu! Soutěžní disciplína Cemix začíná v pátek 26. února od 10,00 v hale A2. Modré logo naší společnosti nenajdete jen v rámci soutěžní přehlídky, ale i na veletrhu na stánku NA2 č. 175, kde můžete konzultovat specifika své stavby s našimi obchodně-technickými poradci.

Zvolili jste nejlepší fachmanskou realizaci!

Koncem loňského roku vyhlásila společnost LB Cemix na stránkách Fachman klubu veřejnou anketu Jsem hrdý na svou práci. Odborná i laická veřejnost měla možnost hlasovat pro některou z přihlášených realizací, které byly postaveny nebo zrekonstruovány pomocí materiálů a technologií od značky Cemix. A ačkoliv byly z pohledu vyhlašovatele soutěže, společnosti LB Cemix, s.r.o., všechny přihlášené stavby něčím výjimečné a skvělé po řemeslné stránce, nebyla by to soutěž, kdyby neměla svého vítěze.
Jaká stavba se stala jedničkou pro hlasující? Zvítězil projekt penzionu Branka, který do soutěže přihlásil Martin Zítek. Druhé místo získal projekt bytového domu Tepelská z Mariánských Lázní, kterým se zaslouženě pochlubila realizační firma Roman Jirků, s.r.o. A na třetím místě se umístila firma Final Group, s.r.o. se svou realizací bytového domu Andělohorská v Chrastavě.
Vyhlášení výsledků a předání cen proběhlo koncem ledna na zámku Valeč. Slavnostní ceremonii v Historickém sále předcházela prohlídka nově zrekonstruovaného zámku. Ten si mimochodem mohl Cemix také připsat na seznam svých referenčních staveb, neboť při jeho rekonstrukci byly použity i jeho materiály a technologické postupy.
Vítězům ankety patří gratulace a všem hlasujícím a soutěžícím poděkování za účast. A pokud si chcete výsledky hlasování a všechny přihlášené stavby ještě jednou prohlédnout, navštivte stránky Fachman klubu.

Přijďte do Letňan na soutěžní přehlídku řemesel!

Rok 2016 byl vyhlášen jako Rok řemesel. Pokud řemeslu fandíte, neměli byste si nechat ujít 1. postupové kolo 20. ročníku soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO, které proběhne ve dnech 22. – 23. ledna 2016 v PVA EXPO Praha Letňany. Soutěž poběží v rámci doprovodného programu veletrhu Střechy Praha, který se návštěvníkům otevře už ve čtvrtek 21. ledna. Společnost LB Cemix soutěž podporuje již sedmým rokem a je jejím Hlavním partnerem. Projekt SUSO je zaměřený na vzdělávání budoucích řemeslníků (SUSO = Soutěž učňů stavebních oborů) a seznamuje studentský svět se zkušenostmi firem a renomovaných stavebních značek. Soutěžní přehlídka úspěšně propojuje teorii s praxí a díky ní se daří ve všech regionech ČR budovat základnu pro výběr budoucích kvalifikovaných řemeslníků.

A jaký úkol čeká na soutěžící s materiály od značky Cemix? Soutěžní družstva v oboru Zedník se budou muset v pátek 22. ledna popasovat s nanášením strukturálních pastovitých omítek. Přijďte mladé řemeslníky podpořit a využijte možnost navštívit výstavu Střechy Praha 2016! A pokud se do Prahy nedostanete, na stránkách www. suso.cz naleznete program a termíny dalších regionálních kol.

Zaregistrujte se včas na přednášky Rekonstrukce a sanace v praxi

Společnost LB Cemix vás opětovně zve na sérii odborných seminářů Rekonstrukce a sanace v praxi 2016. Přednáškový cyklus je určen projektantům, architektům, realizačním firmám či zadavatelům staveb. V pořadí čtvrtý ročník odborné akce se bude soustředit především na problematiku vlhkosti ve stavbách a diagnostiku poruch stavebních konstrukcí při rekonstrukcích a sanacích budov. Program je všeobecně zaměřený na praktické zkušenosti jak z oblasti navrhování, tak z oblasti následného provádění stavebních prací. Za společnost LB Cemix na seminářích vystoupí Ing. Martin Bureš, který si jako téma zvolil Navrhování zateplovacích systémů – na co by se nemělo zapomenout.

Semináře budou probíhat od 19.1. 2016 do 16.2. 2016 v 9 krajských městech České republiky a účast na nich je zdarma. Vzhledem k omezeným kapacitám je ovšem nutné se včas zaregistrovat na stránkách www.rasvp.cz. Zde se rovněž dočtete o podrobném programu a termínech konání seminářů v jednotlivých městech a zbývajících volných kapacitách.

Ocenění roku 2015

Časopis Spektra vyhlásil v letošním roce již 11. ročník soutěže Ocenění roku 2015. V kategorii Realizace roku 2015 získala titul rekonstrukce Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Autoři vítězné realizace - Pozemní stavitelství Zlín, a.s. - vsadili při rekonstrukci na výrobky a systémy od společnosti LB Cemix. Celý článek naleznete zde.

Novinka mezi flexibilními lepidly Cemix

Na podzim letošního roku se rozšířila produktová řada flexibilních lepidel Cemix o nové Cemix Lepidlo FLEX (375). Toto cementové lepidlo je určené pro lepení všech typů keramických obkladových materiálů a dlažeb včetně materiálů s extrémně nízkou nasákavostí, např. vysoce slinutých dlaždic.
Nové lepidlo splňuje kritéria deformovatelnosti S1 a lze ho s úspěchem aplikovat v exteriéru i interiéru na běžné i problematické podklady. Například je vhodné na podklady, u kterých dochází k rozměrovým změnám v důsledku velkého tepelného pnutí (např. vytápěné podlahy nebo osluněné terasy) nebo na dlažby zatěžované pojezdem osobních automobilů, vysokozdvižných vozíků apod. s celkovou hmotností do 3,5 t. Dále je s novým lepidlem Cemix možné obkládat i obtížné podklady jako staré dlažby, betonové prefabrikáty, litý železobeton, sádrokarton, dřevotřískové, cementotřískové desky apod. Nejdříve je ovšem nutné ošetřit plochy spojovacím můstkem Cemix a zajistit tak optimální přídržnost. Práci s novým lepidlem Cemix ulehčuje snížený skluz – zejména při obkládání stěn nebude lepení komplikovat sjíždění dlaždiček dolů. Lepidlo FLEX (Cemix 375) se stává základním produktem z řady flexibilních lepidel.

Nová spárovací malta Cemix na fasádě Krajské nemocnice Tomáše Bati

Město Zlín je v českém i evropském kontextu výjimečné svou funkcionalistickou, resp. „baťovskou“ architekturou a mezi jeho skvosty patří i Krajská nemocnice Tomáše Bati. Jednotlivé pavilony zlínské nemocnice prochází postupnou modernizací, která je samozřejmě podmíněná zachováním typického vzhledu fasády za použití obkladových prvků z cihelných pásků, a to v kombinaci se zateplením objektu. V květnu letošního roku byla dokončena rekonstrukce pavilonu č. 23 pod taktovkou Pozemního stavitelství Zlín a.s. Realizační firma při tom vsadila na výrobky a systémy společnosti LB Cemix. Na certifikovaný zateplovací systém ETICS Cemix THERM K, který je určen právě pro objekty obložené keramickými prvky, byly lepeny cihelné pásky typu ALTEK. Pro spárování pásků využila firma letošní novinku – Spárovací maltu Cemix pro lícové zdivo 10. Tato spárovací malta byla modifikována tak, aby bezpečně vyplnila spáry i mezi velmi nasákavými typy obkladových prvků, kam se řadí právě použité cihelné pásky. Kromě cihelných pásků je nová spárovací malta vhodná pro klinkery a různé typy vápenopískových či betonových zdicích prvků. Malta má jemnozrno.

Online pomocník při realizaci fasád

Zákazníkům, které nová fasáda nebo její oprava teprve čeká, by mohly posloužit webové stránky www.spickovezatepleni.cz. Obsahují vyčerpávající informace k zateplování staveb, včetně referenčních fotografií, toho, jak je možné zateplení financovat, nebo nabídky technických výpočtů či zhotovení termosnímků. Samozřejmě nechybí ani průvodce barevným řešením fasád, respektive finální povrchovou úpravou. Velmi praktická je možnost přímo přes webové stránky oslovit konkrétní specialisty a snadno získat potřebné informace nebo kalkulace. Nový web www.spickovezatepleni.cz dokazuje, že široký sortiment fasádních materiálů značky Cemix, včetně fasádních omítek v duhově krásné barevné škále, představuje jednu z nejlepších nabídek na trhu.

Vysoce prodyšná stěrka Cemix 185 nyní ještě prodyšnější

Lepicí a stěrkovací hmota DIFUZNÍ 185 od značky Cemix se dočkala úpravy receptury, díky níž se může pochlubit ještě nižší hodnotou faktoru difuzního odporu μ≤8. Upravená stěrka obsahuje vysoký podíl provzdušňovacích přísad a udržuje si i po vyzrání přirozeně pórovitou strukturu. Extrémně nízkou hodnotu μ ověřila nezávislá měření na Kloknerově ústavu ČVUT Praha. Současné stavebnictví klade stále vyšší požadavky na kvalitu vnitřního prostředí a jedním z klíčových kritérií při výběru stavebnin se stávají hodnoty paropropustnosti. Nová, ještě prodyšnější stěrka od Cemixu je ideálním doplňkem moderních, difúzně otevřených stavebních konstrukcí. Slouží k lepení fasádních desek i vyrovnávání podkladu. Stěrkou lze lepit tepelněizolační desky z dřevité či minerální vlny, stěrkovat novostavby z pórobetonového či cihlového zdiva apod. Lepicí a stěrkovací hmota DIFUZNÍ 185 snižuje rizika kondenzace vodní páry uvnitř sendvičových konstrukcí a naopak zvyšuje spolehlivost a trvanlivost zateplených obvodových stěn. Ideální využití nachází i při sanaci staveb se zabudovanou vlhkostí, které není radno uzavírat „klasickými“ lepidly. Stěrka Cemix 185 se díky výjimečným hodnotám difuzního odporu stala součástí nového zateplovacího systému – Cemix THERM DIFU. Základem systému je izolace z minerální vlny, která se na obvodovou konstrukci lepí právě vylepšenou Lepicí a stěrkovací hmotou DIFUZNÍ 185. Finální vrstvu celého systému tvoří strukturální Silikonsilikátová omítka COMFORT. Letošní novinka Cemixu má mezi dostupnými zateplovacími systémy nejvyšší hodnoty paropropustnosti, a jde tak o jeden z nejprodyšnějších „zateplováků“ na našem trhu. Cemix THERM DIFU je zateplení nové generace, které v domě vytváří zdravé prostředí pro bydlení.

Nová bílá lepidla na keramiku

Cemix každoročně inovuje svůj sortiment, a tak se i letos objevila řada novinek i vylepšené technické parametry a zpracovatelské vlastnosti u již zavedených výrobků. V portfoliu značky Cemix mají své nezastupitelné místo lepidla na keramiku. Ta se od letoška rozrůstají o dva výrobky: První novinkou je speciální lepidlo určené pro lepení mozaikových prvků, Cemix 225 b, druhou novinkou bílá varianta již zavedeného a osvědčeného flexibilního lepidla Cemix 095. Lepidlo MOZAIKA bílé je především určené pro lepení maloformátových obkladů, dlažeb a mozaiky v interiéru. Lepidlo se vyznačuje snadnou zpracovatelností, která je daná jemnou zrnitostí plniva, a sníženým skluzem pro lepení keramických prvků na podlahách a stěnách v kuchyních, koupelnách a dalších obytných prostorech. Lepidlo není určeno pro lepení skleněných mozaikových obkladů. Bílá varianta flexibilního Lepidla FLEX EXTRA PLUS bílé se vyznačuje velmi vysokou přídržností k podkladu a vysokou odolností proti tvorbě výkvětů. Lepidlo je určeno pro náročné aplikace, jako jsou terasy, balkony, bazény, skladové prostory, garáže, ale také tunely, kolektory a další podzemní stavby. Lepí všechny typy keramických obkladů a dlažeb včetně materiálů s extrémně nízkou nasákavostí. Díky těmto vlastnostem a bílé barvě jej lze použít také pro lepení skleněných mozaikových obkladů.

Nová generace fasádního zateplení Cemix THERM DIFU

Představujeme novou generaci fasádního zateplení, které si vedle skvělých tepelněizolačních schopností ponechává v unikátní míře prodyšnost. Zateplovací systém Cemix THERM DIFU je díky nejvyšší paropropustnosti na trhu ideálním řešením jak pro novostavby, tak i pro problémové stavby se zbytkovou nebo zabudovanou vlhkostí, ale především pro náročné zákazníky, kteří nechtějí obětovat úsporám energie vysoký komfort bydlení. Základem systému je izolace z minerální vlny, která se lepí na fasádu Lepicí a stěrkovací hmotou DIFUZNÍ 185. Tato lepicí hmota obsahuje vysoký podíl provzdušňovacích přísad a udržuje si i po vyzrání přirozeně pórovitou strukturu. Díky tomu se vyznačuje vynikající paropropustností, resp. nejnižším faktorem difuzního odporu, který dosahuje hodnoty ?? 8. Finální vrstvu zateplovacího systému tvoří strukturální Silikonsilikátová omítka COMFORT, která se zásluhou velmi nízké hodnoty difuzního odporu běžně používá i v sanačních systémech Cemix. Omítka je díky svému pH a schopnosti regulovat vlhkost na povrchu trvale přirozeně chráněná proti růstu řas a plísní. Je také výjimečná samočisticím efektem, kdy odolá zašpinění i v prostředí s velkou prašností a se znečištěným ovzduším. Celá skladba zateplovacího systému Cemix THERM DIFU vytváří výjimečně paropropustný celek, který brání kondenzaci vodních par a tím i výskytu funkčních nebo estetických poruch. Jde o zateplení nové generace, které v domě vytváří zdravější prostředí pro bydlení.